START    >   AKTUALNOŚCI

uroczystości
date_range 2019.06.03
Zasięg:   import_contacts  333

31 maja uczniowie niżańskiej „Trójki” świętowali Dzień Dziecka. Okazjonalny Piknik przygotowali Rodzice, Samorząd Szkolny, nauczyciele, a nad  przebiegiem tej niecodziennej imprezy  czuwała Pani Dyrektor Katarzyna Ostojska.  Stało się już tradycją, że w tym dniu chętni uczniowie prezentują swoje artystyczne talenty. Tak było i w tym roku. Śpiew, taniec, recytacja, gra na instrumentach, a nawet jazda na rolkach to dziedziny, które  wyzwoliły w młodych  wykonawcach  pragnienie zaistnienia na scenie. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i pamiątkowymi medalami, ale najważniejsza okazała się satysfakcja z udanego występu, a przede wszystkim gratulacje od koleżanek, kolegów i nauczycieli.

Z pewnością wszyscy uczestnicy Pikniku zgodzą się z opinią, że największym zainteresowaniem cieszyła się Aleja Przysmaków. Smakosze mieli istny raj na Ziemi. Na stolikach pojawiły się  pyszne koreczki z owoców, ciasta,  zdrowe kanapki, lemoniada i woda mineralna, a wszystko profesjonalnie przygotowane przez Rodziców i ich pociechy dumne ze swoich kulinarnych zdolności.

Na Pikniku nie zabrakło również naukowych eksperymentów. Pokazy z fizyki, „skany kosmosu”, gejzery i lawy  to domena młodych odkrywców z KMO DELTA3.  Zaprezentowane koleżankom i kolegom  nie tylko rozwinęły wyobraźnię najmłodszych, ale przede wszystkim  zmusiły ich  do myślenia, podobnie jak kuchnia molekularna, czyli  doświadczenia z chemii i biologii w wykonaniu  pasjonatek  tych   dziedzin nauki. Uczeń klasy IV, szkolny magik, wprawiał w zdumienie zarówno  dorosłych, jak i rówieśników.

W związku z obchodzonym Rokiem Matematyki nauczyciele tego przedmiotu oraz uczniowie,  miłośnicy królowej nauk, zorganizowali w holu szkoły „stoisko matematyczne”. Origami, sztuka staranności i precyzji, „nitką kreślone” matematyczne wyszywanki, tangramy, krzyżówki matematyczne, prezentacja projektów konkursowych w formie plakatów  wprowadziły uczniów w świat matematyki, z pozoru niezrozumiały, jednak przy bliższym poznaniu fascynujący i niezwykły.

Panie bibliotekarki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych czytelników, z pomysłem rozbudzały zainteresowania literackie  uczniów. Uczestnicy Pikniku odpowiadali na pytania odnoszące się do lektur i najbardziej poczytnych  utworów z  literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz mogli zapoznać się z ofertą kiermaszu. Ponadto  szkolni literaci tworzyli wspólne opowiadanie.  Chętni dopisywali jedno zdanie i w ten sposób powstał spójny tekst o wyjątkowych walorach artystycznych.

Dzień Dziecka  to oczywiście doskonała zabawa.  W fotobudce  można było zrobić sobie  humorystyczne zdjęcie, w cieniu rozłożystych drzew zjawiskowo pomalować twarz, kunsztownie zapleść warkocz  oraz pocieszyć się zwierzątkiem wykonanym z balonu. Najmłodsi uczniowie korzystali z ekstremalnej zjeżdżalni. W powietrzu unosiły się mydlane bańki – dmuchańce,  które zawsze budzą radość w najmłodszych dzieciach, a  dorosłym przypominają o  beztroskim dzieciństwie.

Piknik nie mógłby przejść do historii  bez sportowej rywalizacji. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali tor przeszkód i turniej  piłki nożnej. Zawodnicy z poszczególnych klas przystąpili do zawodów z olbrzymim zaangażowaniem i determinacją. Gratulowano zwycięzcom, pocieszano pokonanych. Ci, którym nie wyszło,  planowali rewanż w  przyszłym roku  i  z uśmiechem na twarzy opuszczali boisko, gdyż w tym szczególnym dniu każde dziecko powinno się cieszyć i czerpać radość z życia,   ale przede wszystkim pamiętać o tym, aby ten stan trwał cały następny  rok.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Ostojskiej, Rodzicom, nauczycielom, Opiekunom Samorządu Uczniowskiego, Samorządowi Szkolnemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Pikniku. „To był dzień jak w filmie”- mówią słowa piosenki zaprezentowanej podczas pokazu talentów. Oddają one atmosferę, jaka panowała w niżańskiej „Trójce”  w tym upalnym, słonecznym dniu pełnym wrażeń i atrakcji.

Przeglądaj inne teksty

2019.11.12
uroczystości
Radosna Niepodległość - obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości